Nahoru
HOME Objednat se Aktuálně Kde nás najdete Homeopatie  Napište nám Kontakty Odkazy Pojišťovny 
Přejít do Objednávacího systému »

MUDr.

Zuzana Ferrová

ušní - nosní - krční

ORL a Homeopatie
Dobříš

Provoz ordinace v Sedlčanech byl ukončen

Zpět

Akupunktura ucha - aurikulorerapie

je jednou z metod celostní /integrativní / medicíny. Ta využívá znalosti, které vnímají pacienta jako celek, se všemi souvislostmi psychickými, fyzickými, bere v úvahu vzájemné souvislosti orgánů a systémů.
Akupunktura ucha využívá mikrosystém ušního boltce.
Na ušním boltci tak máme jakousi mapu, ve které můžeme číst...
Jednotlivé orgány a funkce jsou zde zobrazeny jako body. Tyto body mění své vlastnosti na podkladě změn, které se dějí v těle, ale i psychice.
Cvičené oko vyškoleného lékaře je může najít a využít k léčbě.

MUDr. Milan Esler – specialista na aurikuloterapii:
"Aurikuloterapii můžeme považovat za léčbu zásahem do tzv. vnitřního lékaře, tedy do systému, který sám v určitých mezích koriguje chyby v chodu organismu. Tento vnitřní lékař může rezignovat při trvalém stresu, po velkých traumatech – fyzických i psychických. Tedy teprve když tento samouzdravující systém nestačí, musí nastoupit lékař. Aurikuloterapie umožňuje zasahovat do informačního systému, který za normálního stavu udržuje správný chod organismu. Zasahuje do řízení vnitřního lékaře, mění jeho program."

V naší ordinaci užívám školu MUDr. Věry Dolejšové, tedy akupunkturu jehlami, které se zavedou do ucha a pacient s nimi odchází domů, působí během dne - ideálně cca 3- 4 hodiny. Pacient není nijak omezen ve své běžné denní aktivitě, krom větších sportovních výkonů. Večer si pacient jehly sám odstraní – ukážeme jak - zvládne každý - a proces se opakuje. Aplikace jehliček se opakuje přibližně jednou až dvakrát týdně, v serii 5 až 10x za sebou.
Můžeme užít i jiný způsob, kdy zavedu dlouhodobé malé jehly, které zůstávají v místě vpichu déle – např. několik týdnů či měsíců kryté malou náplastí.
U dětí, či z jiných důvodů, užíváme místo jehel aplikaci speciálních korálků, které se na dané místo nalepí pod náplast.

Nejčastější důvody, proč tuto akupunkturu zkusit:

  • bolesti pohybového aparátu – bolesti zad, kolen, kyčlí, hlavy, ucha, ramene....
  • alergické stavy různého původu
  • psychická zátěž – úzkosti, vyčerpání, strachy...
  • odvykání kouření či hubnutí
  • a mnoho dalších....

Léčba se dá kombinovat se všemi dalšími metodami, neovlivňuje dlouhodobě podávané léky či jinou léčbu, pouze stimuluje vlastní ozdravné síly těla.

Objednání- možno přijít do akutní ambulance bez objednání, nebo se objednat v systému na čas – viz ordinační hodiny.