Nahoru
HOME Objednat se Aktuálně Kde nás najdete Homeopatie  Napište nám Kontakty Odkazy Pojišťovny 
Přejít do Objednávacího systému »

MUDr.

Zuzana Ferrová

ušní - nosní - krční

ORL a Homeopatie
Dobříš

Provoz ordinace v Sedlčanech byl ukončen

Zpět

EAV – Elektroakupunktura dle Dr. Volla

EAV je velmi přesná diagnostická a léčebná metoda, kterou v 50. letech minulého století vyvinul praktický lékař Dr. Reinhold Voll z německého Plöchingenu.

Akupunkturní body na lidském těle lze hledat podle prastarých map, a podle reakcí vyšetřovaného v těchto bodech, ale tyto body mají i odlišnou elektrickou impedanci vůči okolní kůži. Tyto body mohou být tedy vstupní branou pro působení akupunkturních jehel, ale mohou být použity i jako výstupní body, které nesou informaci o stavu orgánů a meridiánů, ke kterým přísluší.

Dr. Voll chtěl sestrojit přístroj, jímž by šlo stav akupunkturního systému měřit, hodnotit a měnit.

To se podařilo, a Dr. Voll sestavil mapy, v nichž jsou obsaženy již známé akupunkturní body, ale i další, které objevil sám. Sestavil je do určitých schemat tak, jak odpovídají různým orgánům. Tyto body se nacházejí po celém organismu. Už jenom všechny je vyhledat by znamenalo mít obrovské znalosti a mnoho hodin času. Dalším vývojem se dospělo k tomu, že stejného výsledku lze dosáhnout bude-li se měřit jen na koncových částech drah, tedy na prstech horních a dolních končetin, případně ušním boltci.
Tak vznikla podstatně jednodušší metoda, kterou lze prakticky využít.
Na tomto principu je na trhu řada přístrojů.
Další funkcí těchto přístrojů je zjišťovat, který lék a které prostředky, jsou pro konkretního člověka a choroby dobré, pomocí testovacích ampulí.

Změření elektrického potenciálu na povrchu těla v akupunkturních bodech pomocí přikládání sondy můžeme tedy mapovat stav všech orgánů a systémů v lidském těle. Lékař může proměřit stav lymfatických cév, mandlí, zubů, plic, štítné žlázy, průdušek, ledvin, vegetativního nervstva, žlučových, cest, jater, ….zkrátka každého kousku lidského těla.

Na začátku měření se stanoví základní vztažná hodnota, která platí pro daného pacienta v danou chvíli. Pak platí, že je-li akupunkturní bod v pořádku, ukazuje přístroj 50% svého rozsahu. Zánětlivé , případně degenerativní změny v místech, které tomuto bodu odpovídají, se projeví odchylkou od 50% nahoru nebo dolů. Pokud je člověk zcela zdráv a všechny orgány a systémy v těle řádně fungují, akupunkturní body na povrchu těla mají oněch 50% nastaveného rozsahu přístroje.
Měří se vždy celá řada akupunkturních bodů. Na základě tohoto vyšetření může vyškolený lékař přesně určit, kde se v těle nachází porucha, popř. v jakém stadiu. Tato metoda umožňuje osvětlit a léčit i nejasné diagnostické případy. Lze tak snadno, pro nemocné zcela nenáročnou technikou, určit, odkud pramení potíže, nebo zda je člověk zcela zdráv.
Často totiž metoda ukáže problém jinde, než se podle bolesti či zjevných potíží jeví. Léčí se původ, nikoli následek.
Další možností přístroje je individuální testování vhodných léků ať už klasických či alternativních, a kontrola léčby v jejím průběhu.
První vyšetření pacienta je časově náročné a klade velké nároky na soustředění lékaře. Pro nemocné je však vždy nenáročné a bezbolestivé, a je vhodné i pro děti. Vyšetřením lze určit, jakou nemocí pacient trpí, odkud kam se problém šíří a nasměrovat individuálně proces léčení.

Metoda EAV je metodou tvořivého přístupu k člověku a vyžaduje velmi tvořivého lékaře.
Tato metoda zohledňuje individuální přístup k nemocnému a je bez vedlejších účinků.
EAV lze využívat prakticky ve všech lékařských oborech.

Objednání na vyšetření
- telefonicky - ideálně pátek 12-13 hod.
nebo emailem – napište zprávu.