Nahoru
HOME Objednat se Aktuálně Kde nás najdete Homeopatie  Napište nám Kontakty Odkazy Pojišťovny 
Přejít do Objednávacího systému »

MUDr.

Zuzana Ferrová

ušní - nosní - krční

ORL a Homeopatie
Dobříš

Provoz ordinace v Sedlčanech byl ukončen

Zpět

O lécích   •   Úvod  Kdy použít?  Proč homeopatie  v naší ordinaci  

 

O lécích

Homeopatické léky jsou šetrné, dosud nejsou známy žádné vedlejší nežádoucí účinky. Je to dáno právě způsobem jejich účinku a metodami výroby. Zejména proto jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, od těhotných  a kojících maminek, přes děti od narození až k dospělým do vysokého věku. Léky jsou vyráběny při dodržování přísných,  jasně definovaných farmakologických pravidel. Jsou vyráběny z rostlin, nerostů, nebo živočichů – z jejich jedů či jiných sekretů.

Léky jsou na  trhu jsou k dispozici nejčastěji ve formě granulí či tablet – pak se rozpouštějí v dutině ústní, /při cucání/ a to samostatně, nebo u malých dětí, těžce nemocných, nebo zvířat v rozředění malého množství čisté vody. Potom je můžeme podávat lžičkou - lépe plastovou, nebo kapat do úst z kapací lahvičky, či injekční stříkačky. Léky se dostávají se do organismu ideálně právě přes sliznici dutiny ústní.

Existují ale i jiné možnosti. Některé léky se vyrábějí jako sirupy, nebo masti, gely. Léky jsou vyrobeny z jedné účinné látky, nebo je účinných látek v léku namícháno několik najednou.

Čím akutnější je stav, tím častěji léky podáváme. Např. při horečce nebo bolesti po 10 minutách, nebo v rytmu obtíží. Pokud řešíme obtíže dlouhodobé, může být interval  podávání léku dlouhý – např. 1x týdně – dle doporučení. Léky se nelze předávkovat !