Nahoru
HOME Objednat se Aktuálně Kde nás najdete Homeopatie  Napište nám Kontakty Odkazy Pojišťovny 
Přejít do Objednávacího systému »

MUDr.

Zuzana Ferrová

ušní - nosní - krční

ORL a Homeopatie
Dobříš

Provoz ordinace v Sedlčanech byl ukončen

Zpět

Proč homeopatie   •   Úvod  Kdy použít?  O lécích  v naší ordinaci  

 

Proč homeopatie?

Lidský organismus má obrovské samoléčivé schopnosti.

Můžeme je ignorovat, nebo jim i bránit aby se uplatnily - jako například užitím léků tlumících -  nebo tyto samoléčivé schopnosti podpořit – například užitím homeopatie.....

Postupem času za těch více jak 20 let, co se věnuji klinické medicínské praxi, zpočátku v nemocnici, poté v ambulantní složce a pak ve své vlastní ordinaci,  jsem zjistila, že uvažování klasické medicíny, jak jsem se ji naučila, a mé vlastní se výrazně liší. Absolvováním  původního klasického vzdělání na lékařské fakultě  jsem nedostávala odpovědi na některé otázky, které jsem chtěla znát. Chtěla jsem vědět víc a tak jsem hledala ...  Vedly mě  postupně dennodenní  profesní i osobní životní zkušenosti, ale i znalosti postupně získávané i z různých oblastí „alternativní medicíny“ . Jsem Mistr – učitel energie Reiki, ovládám   Spiritual Response terapii, Rekonektivní léčení, Shiatsu, diagnostiku čínské medicíny pěti elementů, základy Aromaterapie, zajímá mě Psychosomatika, Bioresonance.... Homeopatie se stala mojí srdeční záležitostí a věnuji se jí již leta intensivně, do hloubky.  

Chci pomoci svým pacientům tak, aby našli zpět svoji  vlastní ztracenou rovnováhu, psychickou i fyzickou, což je potom „zdraví“.

Pomoci chci tak, pokud je to aspoň trochu možné, aby člověk nečekal, že vše za něj vyřeší lékař. Chtěla bych, aby se z "ne-mocného" stal "mocný" a převzal svůj díl zodpovědnosti za své zdraví....u rodičů chci posílit vědomí zodpovědnosti za své děti... Zodpovědnost za svá rozhodnutí,  jak žiji, jak přemýšlím, jak se chovám a stravuji, protože taky tak pak podle toho budu nebo nebudu stonat.... Homeopatie je často prvním krůčkem k tomu, aby lidé pochopili, že věci  lze řešit i jinak..... Pokud je to možné, pak můžeme hledat případně i hlubší příčiny a souvislosti vzniku nemoci a  jejich ovlivněním pak najít cestu ke zdraví… Je to někdy cesta nelehká, ale výsledek určitě stojí za to... :)

Západní medicínu samozřejmě respektuji, v řadě případů je jistě nezastupitelná.